کد مطلب : 5133
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۲
- بازدید

سو:؛

گرامی باد یاد جان باختگان آبان ۹۸

گرامی باد یاد جان باختگان آبان ۹۸
یوسف به همراه بیش از 1500 نفر دیگر توسط حکومت اسلامی سلاخی شدند. همسر و فرزندان یوسف و خانواده‌های بسیاری هستند که از رنج عزیزان جان باخته ‌شان می گریند و فریاد دادخواهی سر می دهند. بعد از گذشت سه سال هنوز که هنوز است نه تعداد معترضین قربانی جنبش ابان 98 معلوم است و نه عاملان و قاتلان به دست عدالت سپرده شده اند. در ابانی دیگر، آبان ۱۴۰۱ نیز تعداد زیادی از معترضان به قتل حکومتی مهسا (ژینا) امینی کشته شدند.؛

“با کشورم چه رفته است که …….این روزها در آستانه سومین سالگرد آبان ۹۸قرار داریم. بی مناسبت نیست که یادی از «یوسف دُرّی» یکی از جان باختگان این ماه خونین بکنیم و یادش را گرامی بداریم. «یوسف دُرّی» یکی از جوانان تورکمن محله گدم آباد گنبد کاوس که ۳۵ سال سن و دارای دو فرزند خرد سال بوده و در بومهن مشغول به کار بوده است.

یوسف دُرّی در تاریخ ۲۶ آبان‌ ماه در بومهن هنگام اعتراضات مردمی با شلیک مستقیم نیروهای امنیتی و اصابت گلوله به ناحیه سر جان می بازد. جلادان برای تحویل جسد یوسف در خواست مبلغ بسیار بالایی می کنند که خانواده اش توان پرداخت آن را نداشته و با چانه زنی بسیار جسد او را در ازای پرداخت مبلغ ۶ میلیون تومان پس از گذشت سه روز تحویل می گیرند. نیروهای امنیتی گنبد نیز در کمال وقاحت و بی شرمی مانع دفن او در آرامستان شهرستان گنبد کاوس می شوند و خانواده‌اش را مجبور می کنند تا در روستای هوتَّن فرزند خود را به خاک بسپارند.

یوسف به همراه بیش از ۱۵۰۰ نفر دیگر توسط حکومت اسلامی سلاخی شدند. همسر و فرزندان یوسف و خانواده‌های بسیاری هستند که از رنج عزیزان جان باخته ‌شان می گریند و فریاد دادخواهی سر می دهند. بعد از گذشت سه سال هنوز که هنوز است نه تعداد معترضین قربانی جنبش ابان ۹۸ معلوم است و نه عاملان و قاتلان به دست عدالت سپرده شده اند. در ابانی دیگر، آبان ۱۴۰۱ نیز تعداد زیادی از معترضان به قتل حکومتی مهسا (ژینا) امینی کشته شدند.

بعد از کشتار و سرکوب خشونت ‌بار معترضان در آبان ۹۸ بر خلاف انتظار و تصور حکومت توتالیتر اسلامی، جنبش اعتراضی مردم ایران نه تنها فروکش نکرد، بلکه آبان ۹۸ به نقطه اتکایی محکم برای اعتراض‌های بعد از خود تبدیل شد و اکنون جنبش انقلابی «زن زندگی آزادی» می رود که بنیان حکومت جور و ستم اسلامی را در ایران برکند.

برچسب ها :

ناموجود