کد مطلب : 5078
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 27 اکتبر 2022 - 20:39
- بازدید

تورکمن های دمکرات  ایران ؛

بیانیه همبستگی با جنبش انقلابی مردم ایران

بیانیه همبستگی با جنبش انقلابی مردم ایران
ما تورکمن های دمکرات ایران  همبستگی و همراهی خود را با این جنبش انقلابی اعلام می‌کنیم. اینک که جامعه ایران به دو اردوگاه تقسیم شده، بر این باوریم که پیدا شدن افرادی در میان کارگزاران و جیره خواران عیان و نهان حکومت با وعده بهتر شدن وضع، سعی در ایجاد امیدی واهی نمایند، که ما آن را پنداری باطل دانسته و تنها راه موجود برای رسیدن به آزادی و تحقق دموکراسی را، تداوم مقاومت مدنی در اشکال متنوع آن تا سرنگونی جمهوری توتالیتر اسلامی دانسته و حمایت همه جانبه خود را از جنبش انقلابی اعلام می داریم. در پایان همدردی خود را با خانواده‌های جانباختگان اعلام می‌کنیم.؛

تورکمن ها و همبستگی با جنبش انقلابی «زن، زندگی، آزادی» (عایال، یاشایش، آزادلیق)جنبش انقلابی مردم ایران علیه جمهوری اسلامی با اعتراض به قتل و مرگ مظلومانه مهسا (ژینا) امینی با شعار «زن، زندگی، آزادی» آغاز شد و سراسر ایران را درنوردید. اکنون با گذشت بیش از یک ماه از آن، جنبش  همچنان خروشان در گستره ایران به پیش می رود و همدلی و حمایت گسترده ایرانیان خارج از کشور و افکار عمومی جهانیان را نیز به خود جلب کرده است.جمهوری توتالیتر اسلامی ایران طی ۴۴ سال حاکمیتش بر اکثریت عظیم مردم ایران ظلم و ستم روا داشته، و طی این دوران تمام احزاب و تشکل های سیاسی را سرکوب  و از هرگونه حق تشکل صنفی و سیاسی محروم نموده و سران این تشکل ها را یا از بین برده و یا روانه زندان و شکنجه کرده است.

با این همه مردم ایران در حرکتی خود انگیخته نشان دادند که می توانند بدون رهبری احزاب، برای آزادی از یوغ دیکتاتوری حکومت اسلامی مبارزه کنند. آن چه جنبش انقلابی مردم ایران را به پیش می برد چیزی نیست جز نیرویی که از درون تمامی مردم متحد در عمل ناشی میشود.

مردمی که می دانند چه می خواهند و نیازی نمی بینند که خواسته هایشان را به شکل پیچیده بیان کنند. هدف روشن است؛ سرنگونی جمهوری اسلامی و دستیابی به آزادی.اکنون که زنان و جوانان جسور و آگاه کشور، با برافراشتن پرچم مبارزه علیه ظلم و ستم استبداد حاکم  آغاز گر جنبش انقلابی شده اند و بارقه امید را بر دلها تابنده‌اند، ما تورکمن های دمکرات ایران  همبستگی و همراهی خود را با این جنبش انقلابی اعلام می‌کنیم. اینک که جامعه ایران به دو اردوگاه تقسیم شده، بر این باوریم که پیدا شدن افرادی در میان کارگزاران و جیره خواران عیان و نهان حکومت با وعده بهتر شدن وضع، سعی در ایجاد امیدی واهی نمایند، که ما آن را پنداری باطل دانسته و تنها راه موجود برای رسیدن به آزادی و تحقق دموکراسی را، تداوم مقاومت مدنی در اشکال متنوع آن تا سرنگونی جمهوری توتالیتر اسلامی دانسته و حمایت همه جانبه خود را از جنبش انقلابی اعلام می داریم. در پایان همدردی خود را با خانواده‌های جانباختگان اعلام می‌کنیم.

تورکمن های دمکرات  ایران

۲۷ اکتبر ۲۰۲۲

# زن – زندگی –  آزادی

امیر آهنگری – آتیلا عمادی – رحیم اجانلی – غفور گوگلانی – مأتی وکیلی – نورالدین یارعلی – یعقوب  قره قول

 


 

برچسب ها :

ناموجود