کد مطلب : 4693
تاریخ انتشار : شنبه 8 ژانویه 2022 - 13:03
- بازدید

کانون نویسندگان ایران؛

کانون نویسندگان ایران: بکتاش آبتین درگذشت

کانون نویسندگان ایران: بکتاش آبتین درگذشت
کانون نویسندگان ایران ضمن تسلیت به خانواده‌ی آبتین، یاران او در کانون نویسندگان ایران، جامعه‌‌ی مستقل فرهنگی کشور و همه‌ی مردم آزادیخواه، ظرف ساعات آتی، بیانیه‌ای به این مناسبت منتشر خواهد کرد و افکار عمومی را در جریان جزئیات ستمی که بر بکتاش آبتین رفت قرار خواهد داد.؛

کانون نویسندگان ایران روز شنبه در اطلاعیه‌ای از درگذشت بکتاش آبتین خبر داد. آقای آبتین به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری بود و در چند روز گذشته پزشکان او را در کمای مصنوعی قرار داده بودند.

کانون نویسندگان ایران در اطلاعیه خود نوشته است:

حکومت آزادی‌ستیزان، گُردی از دلاوران آزادی‌خواه ‌را از ما گرفت: بکتاش آبتین درگذشت

بکتاش آبتین (۱۴۰۰-۱۳۵۳)، شاعر، فیلمساز و عضو پایدار و برجسته‌ی کانون نویسندگان ایران که جان شیرین خود را فدای آزادی کرد، از میان ما رفت.

کانون نویسندگان ایران ضمن تسلیت به خانواده‌ی آبتین، یاران او  در کانون نویسندگان ایران، جامعه‌‌ی مستقل فرهنگی کشور و همه‌ی مردم آزادیخواه، ظرف ساعات آتی، بیانیه‌ای به این مناسبت منتشر خواهد کرد و افکار عمومی را در جریان جزئیات ستمی که بر بکتاش آبتین رفت قرار خواهد داد.

بکتاش آبتین زنده است چون روح آزادی‌خواهی و ستیز با پلشتیِ استبداد و ستم زنده است.

کانون نویسندگان ایران – ۱۸ دی ۱۴۰۰

***

بکتاش آبتین از ۱۲ آذر با علائم کرونا به بهداری زندان اوین مراجعه کرد و تنها پس از وخامت حالش به بیمارستان طرف قرارداد زندان منتقل شد. خانواده و وکیل آبتین یک هفته پس از آن توانستند برای او از زندان مرخصی استعلاجی بگیرند و او را که در وضعیتی وخیم قرار داشت به بیمارستان دیگری منتقل کنند. او از ۱۱ دی ماه برای ادامه‌ی درمان در وضعیت کمای مصنوعی قرار گرفت.

کانون نویسندگان ایران در روزهای اخیر در چندین اطلاعیه‌ آبتین افکار عمومی را در جریان وضعیت بکتاش آبتین قرار داد.

 

برچسب ها :

ناموجود