کد مطلب : 5256
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ دی ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۱
- بازدید

رادیوفردا :؛

«جو امنیتی شدید» در گالیکش در پی احضار مولوی گرگیج به دادگاه ویژه روحانیت

«جو امنیتی شدید» در گالیکش در پی احضار مولوی گرگیج به دادگاه ویژه روحانیت
کانال خبری «حال‌وش» افزوده که جمعی از سران طوایف مختلف بلوچ، معتمدین، متنفذین، فرهنگیان و نخبگان استان گلستان روز پنجشنبه با حضور در منزل مولوی گرگیج، «حمایت قاطع» خود را از او و مواضع اخیرش اعلام کردند.؛

مولوی گرگیج: برخی مغرض‌ها کلامم را تحریف کردندگزارش‌های رسیده از استان گلستان حاکی است که به‌دلیل احضار مولوی گرگیج، امام جمعه اهل سنت گالیکش، به دادگاه ویژه روحانیت، «جو امنیتی شدیدی» در این شهر حاکم است و «مردم در اطراف منزل» این روحانی تجمع کرده‌اند.

به گزارش کانال خبری «حال‌وش» که اخبار اهل سنت و اقلیت‌های قومی در ایران را پوشش می‌دهد، چند تن از نمایندگان دادگاه ویژه روحانیت عصر پنجشنبه با حضور در مقابل منزل این امام جمعه، «به اطرافیان او گفتند که مولوی فردا نمازجمعه گالیکش نرود و یکشنبه نیز خود را معرفی کند».

مولوی گرگیج در نمازجمعه ۱۶ دی از اعدام‌های فله‌ای و بازداشت‌ها در کشور در پی اعتراضات سراسری اخیر به شدت انتقاد کرده بود.

کانال خبری «حال‌وش» افزوده که جمعی از سران طوایف مختلف بلوچ، معتمدین، متنفذین، فرهنگیان و نخبگان استان گلستان روز پنجشنبه با حضور در منزل مولوی گرگیج، «حمایت قاطع» خود را از او و مواضع اخیرش اعلام کردند.

برچسب ها :

ناموجود