کد مطلب : 5252
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۶
- بازدید

آتیلا عمادی؛

آقای آنا محمد بیات، خانه از پای بست ویران است!

آقای آنا محمد بیات، خانه از پای بست ویران است!
آقای بیات پیشنهاد شما مبنی بر انتخاب یک فرماندار تورکمن مورد تأیید نظام چه مشکلی از تورکمن ها را حل خواهد کرد؟ یک ‌تورکمن‌ نیمه شیعه و‌خوش رقص برای نظام چه دردی از زخم های این جامعه ما را دوا خواهد کرد.؛

آقای زنگانه استاندار استان گلستان می‌گوید «وضعیت استان گلستان با سایر استان‌ها قابل قیاس نیست، چون در اغتشاشات اخیر نشان دادند که از نگرش بالایی برخوردارند. هرچقدر به مردم گلستان خدمت کنیم، کم‌ است.»
در رابطه با این خبر آقای آنه محمد بیات بعنوان یک «فعالی سیاسی و رسانه ای ترکمن» در سایت اولکامیز (۱۴۰۱/۱۰/۱۶) بدرستی «سکوت مردم ‌تورکمن» را باوجود تبعیض های بسیار سئوال برانگیز خواند. اما در ادامه به شکل سئوال برانگیزتری «تورکمن ها را حامی نظام» دانسته که دلیل آن را نیز سکوت تورکمن ها در ناآرامی های سه ماه اخیر میشمارد. آقای بیات از استاندار گلستان میخواهد این‌ سکوت را با انتخاب یک «فرد شایسته ترکمن اهل سنت» بعنوان فرماندار گنبد پاداش دهد.

آیا ترکمن ها حامی نظام‌هستند؟ همیشه سکوت علامت رضا نیست. این نظام شدیدترین تبعیض ها را برعلیه تورکمن ها اعمال کرده است. طی ۴۴ سال به بهانه های مختلف بهترین مدیران و تحصیل کردگان تورکمن از هر امکانی محروم بوده اند. این تبعیض حتی در میادین ورزشی نیز دیده می‌شود. بهترین والیبالیست های تورکمن‌ به بهانه های موهوم از تیم ملی حذف می‌شوند. و شاید بزرگ‌ ترین نمونه در این رابطه آقای امید کوکبی باشد.او بعنوان دانشمند فیزیک از ادامه حیات علمی محروم گردید. در حالی که همکاران او جایزه نوبل فیزیک می گرفتند، از طرف همین نظام محکوم به نابودی علمی گردید.تبعیضات مختص به تورکمن ها و تورکمن صحرا نیست، مردم‌ بلو‌چ، کورد و عرب، از طرف نظام شهروندان درجه دو و غیرقابل اعتماد طبقه بندی میگردند.
آقای بیات پیشنهاد شما مبنی بر انتخاب یک فرماندار تورکمن مورد تأیید نظام چه مشکلی از تورکمن ها را حل خواهد کرد؟ یک ‌تورکمن‌ نیمه شیعه و‌خوش رقص برای نظام چه دردی از زخم های این جامعه ما را دوا خواهد کرد.
آقای بیات زمان این حرف‌ها دیریست که گذشته است. در شرایطی که خیزش انقلابی زن، زندگی، آزادی پایه های این نظام را به لرزه درآورده، در شرایطی که جوانان این کشور فقط برای خواست یک‌ حیات انسانی مورد شکنجه قرار گرفته و اعدام می‌شوند و در شرایطی که نظام به آنچنان وحشتی گرفتار شده که یک آشپز را به اتهام‌ چگونگی پخت کتلت در اینستاگرام ‌‌دستگیر کرده و به زندان می اندازد، چنین درخواستی از استاندار گلستان از طرف یک فعال سیاسی و اجتماعی تورکمن نمیتواند پسندیده باشد. بقول شاعر، خانه از پای بست ویران است، خواجه در بند نقش ایوان است.

آتیلا عمادی
۱۹ دی ۱۴۰۱

برچسب ها :

ناموجود