کد مطلب : 4941
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۵
- بازدید

رحیم اجانلی؛

از بایرام بی بی ملتی تا مهسا (ژینا) امینی

از بایرام بی بی ملتی تا مهسا (ژینا) امینی
قتل مهسا (ژینا) امینی باعث شد خشم فروخفته و متراکم شده مردم علیه جمهوری اسلامی فوران کند و جویبارهای ناپیوسته را به هم پیوند دهد و به سان رودی خروشان جنبشی را در سراسر ایران علیه جمهوری اسلامی با شعار زن، زندگی، آزادی بسیج نماید. آری مرگ مظلومانه مهسا، اتحاد و همبستگی شورانگیزی را بین ایرانیان در سراسر جهان دامن زد. پرچمداراین همبستگی ملی زنان ایرانی هستند و شجاعت و جسارت آن ها شایان تقد یراست.؛

مهسا امینیدر فروردین ۱۳۵۸ پاسداران حکومت اسلامی در جریان جنگ گنبد، با شکستن در و تجاوز به حریم خانه بایرام بی بی ملتی، او و فرزند شش ماهه اش را به رگبار بسته و به قتل رساندند. در شهریور ماه ۱۴۰۱ مهسا (ژینا) امینی، دختر ۲۲ ساله کرد اهل شهرستان سقز در بیمارستان براثر ضرب وشتم شدید مأموران گشت ارشاد جمهوری اسلامی؛ سکته مغزی کرده جان خود را از دست داد.
طی ۴۳ سال حکومت اسلامی شهروندان ایرانی هر روز شاهد تکرار مکرر تبعیض و ستم به اقشار مختلف اجتماعی به ویژه تحقیر زنان، بازداشت، توهین و شکنجه و حتی به قتل رساندنشان بوده و هستند. رژیم جمهوری اسلامی رژیمی است جنایت کار که قتل دهها هزار نفر را به گردن دارد و ضجه و لعنت و نفرین مادران و پدران و بازمانده های جان باخته گان پشت سر این رژیم است.

مردم ایران طی این مدت ستم و خشونتی سازمان یافته و ضد انسانی را تحمل کرده اند. ستم افسار گسیخته حکومت اسلامی برای گرفتار کردن مردم در چنگال ترس از یکسو و دروغ های بیشرمانه برای خام کردن مردم از سوی دیگر، باعث ایجاد خشم و نفرت در قلب های شهروندان شده و منجر به اعتراضات مردمی می شد. اما اعتراضاتی که ما در طول تمام این ۴۳ سال شاهد بوده ایم به سان جویبارهایی ناپیوسته و جدا از هم اتفاق افتاده اند.

قتل مهسا (ژینا) امینی باعث شد خشم فروخفته و متراکم شده مردم علیه جمهوری اسلامی فوران کند و جویبارهای ناپیوسته را به هم پیوند دهد و به سان رودی خروشان جنبشی را در سراسر ایران علیه جمهوری اسلامی با شعار زن، زندگی، آزادی بسیج نماید. آری مرگ مظلومانه مهسا، اتحاد و همبستگی شورانگیزی را بین ایرانیان در سراسر جهان دامن زد. پرچمداراین همبستگی ملی زنان ایرانی هستند و شجاعت و جسارت آن ها شایان تقد یراست.
۳۰ شهریور ۱۴۰۱/ ۲۱ سپتامیر ۲۰۲۲

برچسب ها :

ناموجود