کد مطلب : 4605
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۶
- بازدید

احمد مرادی فعال ِسیاسی هم پیمان با زحمتکشانِ ترکمن درگذشت؛

احمد مرادی فعال ِسیاسی هم پیمان با زحمتکشانِ ترکمن درگذشت

احمد مرادی فعال ِسیاسی هم پیمان با زحمتکشانِ ترکمن درگذشت

روز سه شنبه دوم نوامبر ۲۰۲۱ ساعت یک نیم بعد از ظهر به وقت اروپا احمد مرادی بعد از دو سال بیماری درگذشت. احمد مرادی انسانی پرشور، معتقد و مبارز در راه بهروزی و سعادت مردم خود بود. انسانی که با قدم و قلمش همواره دغدغه مردم خود را داشت. احمد از دوران جوانی پیوسته

روز سه شنبه دوم نوامبر ۲۰۲۱ ساعت یک نیم بعد از ظهر به وقت اروپا احمد مرادی بعد از دو سال بیماری درگذشت.

احمد مرادی انسانی پرشور، معتقد و مبارز در راه بهروزی و سعادت مردم خود بود. انسانی که با قدم و قلمش همواره دغدغه مردم خود را داشت.

احمد از دوران جوانی پیوسته با جنبش فدائیان خلق ایران، از مبارزان و تلاشگران ترکمن صحرا و ترکمن ها بود. تا واپسین نفس خود هیچگاه از پیمان خود با مردم و زحمتکشان ترکمن دست نشست. او دست توانایی در ادبیات و فرهنگ و سیاست ترکمن صحرا داشت. مقالات و نوشته های او در سایت اخبار روز، نشریه کار سازمان فدائیان خلق ایران اکثریت و دیگر نشریات ترکمنی بازتاب وسیعی داشت.

همواره او دلی عاشق و شیدا برای تعالی فرهنگی، زبانی مردم ترکمن صحرا داشت. هر چند از سال ۱۳۶۲ مجبور به مهاجرت به ترکمنستان و از آنجا به آلمان شد.

او در تمامی این سالها اهل مطالعه و تحقیق در مسایل مردم ترکمن صحرا ماند و هیچگاه عافیت زندگی و راحت طلبی را با درد و رنج و زحمت مبارزه در راه فرهنگ، زبان و مسایل سیاسی و اجتماعی ترکمن صحرا طاق نزد.

او آگاهانه راهی را که از نوجوانی همراه با جنبش سیاسی-فرهنگی ترکمن صحرا در کانون فرهنگی سیاسی خلق ترکمن و ستاد مرکزی شوراهای ترکمن صحرا در پیوند با جنبش فدائیان خلق و جنبش سوسیالیستی ایران آغاز کرده بود، را تا آخرین نفس وفادارانه ادامه داد.

اخبار روز درگذشت احمد مرادی که سال ها از همکاران ما بود را به خانواده وی، دوستان و آشنایش تسلیت می گوید.

برچسب ها :

ناموجود