کد مطلب : 4522
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۴
- بازدید

گنبدکاووس - ترکمن سسی؛

۱۸ بیمار کرونایی در گنبدکاووس جان باختند

۱۸ بیمار کرونایی در گنبدکاووس جان باختند
فرماندار ویژه گنبدکاووس درشرق استان گلستان با بحرانی دانستن وضعیت شیوع کرونا در این شهرستان گفت که طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۸ بیمار کرونایی بستری در بیمارستان‌های گنبدکاووس براثر شدت بیماری، جان خود را از دست دادند.؛

شهر گنبد کاووس کجاست ؟ معرفی دیدنیهای گنبد کاووس - مجله اتاقکگنبدکاووس – ترکمن سسی – فرماندار ویژه گنبدکاووس درشرق استان گلستان با بحرانی دانستن وضعیت شیوع کرونا در این شهرستان گفت که طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۸ بیمار کرونایی بستری در بیمارستان‌های گنبدکاووس براثر شدت بیماری، جان خود را از دست دادند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، عبدالقدیر کریمی شنبه شب به مناسبت ۱۷ مرداد بزرگداشت روز خبرنگار و در نشست با خبرنگاران گنبدکاووس که به‌صورت مجازی (برخط) برگزار شد، آمار بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی این شهرستان را ۴۴۲ نفر اعلام کرد و اظهار داشت: ۴۹ بیمار کرونایی امروز از بیمارستان‌ها ترخیص و ۶۸ بیمار جدید نیز پذیرش شدند.

وی با تاکیدبر ضرورت رعایت جدی پروتکل‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک و حفظ فاصله اجتماعی توسط عموم مردم گنبدکاووس، افزود: هم اکنون ۵۳ بیمار کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های این شهرستان نگهداری می‌شوند و ۴۰ بیمار بدحال نیز در انتظار خالی شدن تخت برای پذیرش در این بخش هستند.
کریمی با قدردانی از همکاری اصناف گنبدکاووس در اجرای محدودیت‌های مورد نظر ستاد ملی کرونا برای شهرهای با وضعیت قرمز، اضافه کرد که ۶۵ تا ۷۰ درصد بازاریان این شهرستان ستاد کرونا را در اجرای محدودیت‌ها همراهی می‌کنند و تیم‌های بازرسی در سطح بازار نظارت جدی برای استفاده از ماسک توسط فروشندگان و خریداران حاضر در بازار دارند.
فرماندار ویژه گنبدکاووس ادامه داد: با توجه به اعلام ستاد ملی کرونا در این شهرستان نیز همانند سایر نقاط کشور از صبح روز دوشنبه هفته جاری تا ۳۰ مرداد فعالیت تمام گروه‌های شغلی به غیر از گروه یک تعطیل خواهد بود و تردد در مبادی ورودی و خروجی استان‌ها نیز ممنوع است.

وی با اشاره به اعزام تیم ۴۲ نفره کادر درمان بهداری نیروی زمینی سپاه پاسداران برای کمک به حوزه درمان گنبدکاووس در خدمات رسانی به بیماران کرونایی، گفت: تلاش داریم با استفاده از ظرفیت‌های استانی، شهرستانی و نیکوکاران برخی کمبودها در تامین اکسیژن مورد نیاز بیمارستان‌ها تا چند روز آینده برطرف شود.

کریمی با تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری امام حسین(ع)، داشت که هیات‌های مذهبی برای حفظ سلامت مردم در شرایط کرونایی تنها مجاز به برگزاری مراسم عزاداری در فضای باز و به مدت ۲ ساعت با رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی هستند و نظارت تیم‌های بازرسی ستاد کرونا گنبدکاووس از امشب بر فعالیت هیات‌های مذهبی، تشدید خواهد شد.

وی ادامه داد: گنبدکاووس ۱۰۰ هیات مذهبی دارد که ۷۵ هیات‌ در ماه محرم امسال مراسم عزاداری برگزار کردند که رصدها نشان می‌دهد، درصد انحراف آنها در رابطه با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا نسبت به دیگر شهرستان‌های استان کمتر است.

فرماندار ویژه گنبدکاووس همچنین تعیین گروه‌های سنی یا طیف‌های اجتماعی خاص برای دریافت واکسن کرونا را در حوزه اختیارات ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دانست و گفت: با توجه به انجام واکسناسیون گروه‌های سنی بالای ۴۰ سال در برخی شهرستان‌های گلستان، طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان از امروز گروه‌های سنی بالای ۴۰ سال در این شهرستان نیز می‌توانند واکسن کرونا دریافت کنند.

کریمی با اشاره به مشکل قطعی برق در گنبدکاووس افزود: تابستان امسال مشکل جدی تامین برق در سراسر کشور وجود داشت که در چند روز آینده با کاهش گرمای هوا و تمهیدات اتخاذ شده در سطح کشور تا حدودی مشکل قطعی برق شهرستان کاهش می‌یابد.

وی در رابطه با مشکلات تامین آب آشامیدنی در گنبدکاووس اضافه کرد: طی یک ماه گذشته با تلاش مدیریت حوزه آب شهرستان و همکاری حوزه برق در بحث خاموشی‌ها و وارد مدار کردن چندین چاه غیر دولتی بخشی از مشکل کمبود آب شرب برطرف شد و برای نخستین بار در طول پنج سال گذشته امسال ۷۵۰ میلیارد ریال برای تامین ملزومات آبرسانی بهتر در سال آینده، احیا، بازسازی و افزودن چاه‌های جدید تامین آب شرب، اعتبار در نظر گرفته شد.

کریمی همچنین با تبریک روز خبرنگار به فعالان عرصه خبر و رسانه، از حمایت و همراهی خبرنگاران گنبدکاووس در حل دغدغه‌های مردم به ویژه کمک به ستاد کرونا برای روشنگری جامعه نسبت به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و همراه کردن نیکوکاران و تشکل‌های مردم نهاد با حوزه بهداشت و درمان قدردانی کرد.

فرماندار ویژه گنبدکاووس تصریح کرد: اصحاب خبر و رسانه در این شهرستان از هر طیف و یا گروه سیاسی در فضای صمیمی و دوستانه دغدغه‌های مردم را به گوش مسوولان می‌رسانند و تمامی نقدهایی که به دستگاه‌های اجرایی دارند، سازنده همراه با احترام و رعایت انصاف است.

به گزارش ایرنا، در این مراسم که رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گنبدکاووس نیز حضور داشت، برخی خبرنگاران این شهرستان نقطه نظرات و سوالات خود را مطرح کردند.
وضعیت شیوع کرونا در گنبدکاووس با ۳۷۵ هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان بزرگ استان گلستان از ۱۲ تیرماه امسال قرمز شد.

برچسب ها :

ناموجود