کد مطلب : 4048
تاریخ انتشار : شنبه ۶ دی ۱۳۹۹ - ۰:۰۶
- بازدید

اذعان چین به تداوم فشار و نگهداری اویغورها در اردوگاه‌های کار اجباری

اذعان چین به تداوم فشار و نگهداری اویغورها در اردوگاه‌های کار اجباری
گفتنی‌ست بیش از یک میلیون مسلمان اویغور به بهانه «افراط‌‌گرایی دینی» در اردوگاه‌های بازپروری اجباری دولت چین نگهداری می‌شوند و دولت چین همواره درخواست‌ نمایندگان سازمان‌های مردم‌نهاد، حقوق بشر و سازمان ملل متحد را برای سفر به منطقه و بررسی شرایط مسلمانان اویغور از نزدیک رد کرده است.؛

سنی آنلاین: یک مقام دولتی چین به صورت تلویحی بر ادامه فشار بر مسلمانان اویغور و نگهداری آنها در اردوگاه‌های کار اجباری تاکید کرد.
به گزارش سنی‌آنلاین به نقل از آناتولی، «شو گویش‌یانگ»، معاون مدیر روابط عمومی حزب کمونیست چین در استان سین‌کیانگ (تُرکستان شرقی)، در مصاحبه با خبرگزاری آسوشیتدپرس از تداوم فشار بر مسلمانان اویغور و نگهداری آنان در اردوگاههای کار اجباری خبر داد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر امکان کاهش اقدامات امنیتی و فشار علیه مردم اویغور در این منطقه گفت: در حال حاضر نمی‌توانیم بی‌تفاوت بمانیم زیرا تهدیدها هنوز هم وجود دارد.

گویش‌یانگ تصریح کرد: ما باید در مورد موضوعات مختلف از جمله کمکهای اجتماعی و زمینه‌هایی که موجب تروریسم و ​​افراط گرایی می‌شود، بیشتر فکر کنیم.

وی با انکار کار اجباری تُرک‌های اویغور در منطقه تُرکستان شرقی، گفت: از سال ۲۰۱۴ حدود ۱۱۷ هزار نفر تحت برنامه‌های آموزشی به سایر مناطق چین انتقال یافته‌اند.

چین سال‌هاست که با اتهام انتقال بیش از یک میلیون نفر از مسلمانان اویغور به اردوگاههای کار اجباری مواجه است. اخیرا نیز گزارشی مبنی بر کار اجباری آنان و سایر اقلیت‌ها در مزارع پنبه توسط یکی از اعضای بنیاد یادبود قربانیان کمونیسم منتشر شد.

گفتنی‌ست بیش از یک میلیون مسلمان اویغور به بهانه «افراط‌‌گرایی دینی» در اردوگاه‌های بازپروری اجباری دولت چین نگهداری می‌شوند و دولت چین همواره درخواست‌ نمایندگان سازمان‌های مردم‌نهاد، حقوق بشر و سازمان ملل متحد را برای سفر به منطقه و بررسی شرایط مسلمانان اویغور از نزدیک رد کرده است.

نهادهای بین‌المللی و سازمان‌های حقوق بشر ادعاهای دولت چین مبنی بر «مقابله با تروریسم» در توجیه راه‌اندازی اردوگاه‌های بازپروری را رد کرده و سیاست مذکور را در راستای نسل‌کشی اویغورها می‌دانند.

برچسب ها :

ناموجود