کد مطلب : 3532
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۲
- بازدید

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان:؛

مردم در پیشگیری از شیوع بیماری کرونا نقش اصلی را دارند

مردم در پیشگیری از شیوع بیماری کرونا نقش اصلی را دارند
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر برگزاری اجتماعات احتمال شیوع بیماری و بار بستری را افزایش می‌دهد، افزود: ۱۰ تا ۲۰ درصد مبتلایان به کرونا نیاز به بستری پیدا می‌کنند. اگر به یکباره تعداد زیادی از مردم مبتلا به این ویروس شوند، ظرفیت تخت‌های بیمارستانی استان قطعا جوابگو نخواهد بود. همین الان هم روزانه ۶۰ بیمار با مشکلات حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری می‌شوند.؛

سراج‌الدین عارف‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد:
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر برگزاری اجتماعات احتمال شیوع بیماری و بار بستری را افزایش می‌دهد، افزود: ۱۰ تا ۲۰ درصد مبتلایان به کرونا نیاز به بستری پیدا می‌کنند. اگر به یکباره تعداد زیادی از مردم مبتلا به این ویروس شوند، ظرفیت تخت‌های بیمارستانی استان قطعا جوابگو نخواهد بود. همین الان هم روزانه ۶۰ بیمار با مشکلات حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری می‌شوند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان خاطر نشان کرد : در حال حاضر در غرب استان، بیمارستان صیاد شیرازی گرگان و در شرق، بیمارستان رسول اکرم (ص) گنبدکاووس را ویژه بیماران حاد تنفسی در نظر گرفتیم.
عارف‌نیا گفت: مردم توجه داشته باشند که با کوچکترین آبریزش بینی، سرفه و تب خفیف نیاز به مراجعه به پزشک ندارد اما باید تمهیدات لازم در خصوص استراحت و تغذیه خود از جمله خوردن مایعات را رعایت کند. افرادی که تب بالا، سرفه‌های خلط دار و احساس نفس‌تنگی پیدا کردند، بلافاصله به مراکز درمانی مراجعه کنند.
وی خاطرنشان کرد: خانواده‌ای که از بیمار در منزل نگهداری می‌کند باید از ماسک استفاده کنند. فقط یک نفر از بیمار نگهداری کند. فرد بیمار حتماً به مدت ۷ تا ۱۴ روز در اتاق مجزا و ظروف و وسایل آن هم جدا باشد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان با تأکید بر اینکه حساسیت‌های مردم بالا رفته و نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند، تصریح کرد: مردم در پیشگیری از شیوع این ویروس نقش اصلی را دارند.

برچسب ها :

ناموجود