کد مطلب : 3128
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۹
- بازدید

بیانیه شورای دمکراسی خواهان ایران؛

بیانیه شورای دمکراسی خواهان ایران

بیانیه شورای دمکراسی خواهان ایران
شورای دموکراسی خواهان ایران ضمن ابراز همدردی با خانواده جانباختگان اخیر در کنار این عزیزان خواهد ماند و در همراهی با آنان پنجم و ششم دی ماه را عزای عمومی اعلام خواهد کرد. از این جهت از تمامی مردم ایران خواهشمندیم برای تسکین بخشی از دردهای این سرزمین به خون آغشته خانواده های جانباختگان را تنها نگذارند. گیرم که میکشید,؛

همانطور که در روزها و هفته های گذشته شاهد بودیم حکومت ضد مردمی جمهوری اسلامی در اقدامی جنایتکارانه و مطابق روال بیش از چهل سال حکومتداری خود, خیل عظیم مردم معترض به گرانی و بیکاری را که به صورت مسالمت آمیز به خیابانها آمده بودند بدون رعایت هیچگونه موازین حقوق بشری به گلوله بست که متاسفانه در این اقدام ضد مردمی صدها نفر از جوانان این سرزمین کشته, هزاران نفر زخمی و شمار زیادی بازداشت شدند.
در ادامه این جنایت, حکومت جمهوری اسلامی که از اولین روزهای بر سر کار آمدن تا به امروز تنها از راه ایجاد رعب و وحشت و سرکوب مخالفین ادامه حیات داده است مانع از برگذاری مراسمهای تدفین و ترحیم توسط خانواده های عزادار به بهانه های واهی شده و این خانواده ها را تحت فشار مجبور به سکوت در مقابل خون عزیزانشان کرده است.مردم عزیز ایران,
فعالان و کنشگران سیاسی,
با وجود تمامی این فشارها در روزهای اخیر تعدادی از خانواده های جانباختگان به مناسبت جانباختن عزیزانشان روزهای پنجم و ششم دی ماه را عزای عمومی اعلام کرده اند که که شایسته و لازم است از طرف تمامی مردم ایران مورد حمایت عمومی قرار گیرند.
شورای دموکراسی خواهان ایران ضمن ابراز همدردی با خانواده جانباختگان اخیر در کنار این عزیزان خواهد ماند و در همراهی با آنان پنجم و ششم دی ماه را عزای عمومی اعلام خواهد کرد.
از این جهت از تمامی مردم ایران خواهشمندیم برای تسکین بخشی از دردهای این سرزمین به خون آغشته خانواده های جانباختگان را تنها نگذارند.
گیرم که میکشید,
گیرم که میبرید,
با رویش ناگزیر جوانه چه می کنید.
اتحاد دمکراتیک آذربایجان – بیرلیک
جبهه دموکراتیک ایران(برونمرز)
جبهه متحد بلوچستان
جنبش همبستگی ستم دیدگان دادخواه
حزب دموکرات کردستان
حزب کومله کردستان ایران
حزب تضامن دموکراتیک اهواز
حزب اتحاد بختيارى لرستان و کهگلویه و بویر احمد(لرستانات)
حزب مردم بلوچستان
سازمان فرهنگی٬ سياسى آذربایجان
سازمان فرهنگی٬سیاسی ترکمن صحرا
دبیرخانه شورای دموکراسی خواهان ایران
۱۱ دسامبر ۲۰۱۹

برچسب ها :

ناموجود