کد مطلب : 3122
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۴
- بازدید

بیانیه جمعی از فعالان ترکمن خارج از کشور:؛

ما سرکوب و کشتار مردم را محکوم می کنیم

ما سرکوب و کشتار مردم را محکوم می کنیم
سرکوب و کشتار مردم  در آبان 98 آن گونه وحشیانه بود که با هیچ عذر و بهانه‌ای حتی از سوی بخشی از حاکمان نیز توجیه‌پذیر نیست. ما خواستار روشن شدن مسببین این کشتار  و مجازات عاملان کشتار مردم حق طلب و بی‌پناه هستیم  و این مساله باید به یک فریاد ملی تبدیل شود.؛

ما سرکوب و کشتار مردم را محکوم می کنیمهموطن عزیز!

مردم جان به لب آمده از فقرفزاینده، تحقیر و تبعیض،ستم ملی و فساد لاعلاج حکومت استبدادی اسلامی به بهانه افزایش قیمت بنزین به خیابان آمدند تا صدای اعتراض حق طلبانه شان را به گوش مسئولان برسانند اما پاسخ حکومت اسلامی به ندای حق طلبی رگبار گلوله و کشتار بیرحمانه صدها نفر و مجروح ساختن و دستگیری هزاران تن از افراد معترض بود. فریاد جوانان کشور در گلویشان خونین و سرد گشت و نامشان در زمانه بیداد هم رنگ درد گشت.

 

 ای حاکمان حکومت اسلامی! کدام روزنه را برای شنیدن صدای مردم باز گذاشته‌اید؟ کدام تجمع اعتراضیِ مردم را تاب آورده‌اید؟ کدام حزب و تشکیلاتی که بتواند بیانگر خواست‌های مردم باشد را باقی گذاشته‌اید؟ هم‌چنان برآنید تا با “اشرار” و “اغتشاشگر” خواندن مردم با خشونت آن ها را از ابتدایی‌ترین حقوق انسانی و بدیهی‌ترین نیازهای شهروندی‌شان محروم کنید.

سرکوب و کشتار مردم  در آبان ۹۸ آن گونه وحشیانه بود که با هیچ عذر و بهانه‌ای حتی از سوی بخشی از حاکمان نیز توجیه‌پذیر نیست. ما خواستار روشن شدن مسببین این کشتار  و مجازات عاملان کشتار مردم حق طلب و بی‌پناه هستیم  و این مساله باید به یک فریاد ملی تبدیل شود.

ما  این کشتار و سرکوب وحشیانه مردم رنجدیده مان را قویا محکوم می کنیم. ما با خانواده‌هایی که عزیزان خود را از دست داده‌اند همدردی کرده و صمیمانه به آن ها تسلیت می‌گوییم. ما خواهان آزادی فوری زندانیان سیاسی به خصوص هزاران زندانی اعتراضات اخیر می‌باشیم. ما خواهان مجازات عاملان کشتار مردم بی‌پناه هستیم.

**دوستانی که مایل به درج نامشان در اطلاعیه باشند .میتوانند از ایمیل تماس بگیرند : info@turkmensahramedia.com  ***

امضا کنندگان :

امیر آهنگری 

غفور گوکلانی

رحیم عجنی

ماتی (محمد) وکیلی

آتیلا عمادی

یعقوب قره قول

نورالدین یار علی

برچسب ها :

ناموجود