کد مطلب : 2592
تاریخ انتشار : جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۷
- بازدید

شکستن یک سد کیسه‌ای و اعلام وضعیت اضطراری در آق قلا گلستان

شکستن یک سد کیسه‌ای و اعلام وضعیت اضطراری در آق قلا گلستان
به گزارش پایگاه خبری ترکمن سسی، امانگلدی ضمیر عصر امروز جمعه در گفتگو با خبرنگاران گفت: با توجه به بالا آمدن سطح آب گرگانرود و سست و شکسته شدن بخشی از این سد کیسه ای، توصیه و هشدار ما این است که مردم مکان های ناامن را تخلیه کنند.؛

اعلام وضعیت اضطراری در آق قلا: امانگلدی ضمیر،‌ فرماندار آق‌قلا در استان گلستان گفته است که فشار زیاد آب فشار زیاد آب سد کیسه ای شمال یلمه خندان شکست و آب در حال پیشروی به سمت شهر است.

ترکمن سسی – فرماندار شهرستان آق قلا از شکسته شدن بخشی از سد کیسه ای یلمه خندان در شمال آق قلا خبرداد و گفت: مردم محلات حکیم آباد، تازه آباد، کل آباد و عیدگاه شهر آق قلا خانه های خود را تخلیه به جاهای امن بروند.

به گزارش پایگاه خبری ترکمن سسی، امانگلدی ضمیر عصر امروز جمعه در گفتگو با خبرنگاران گفت: با توجه به بالا آمدن سطح آب گرگانرود و سست و شکسته شدن بخشی از این سد کیسه ای، توصیه و هشدار ما این است که مردم مکان های ناامن را تخلیه کنند.

وی تاکید کرد: ستاد اسکان هم دو سالن ورزشی را آماده کرده تا مردم در معرض خطر را اسکان دهیم.

ضمیر گفت: در حال حاضر آب وارد روستاهای سقر یلقی، میرزاعلی یلقی و سلاق یلقی شده و حجم آب نیز قابل توجه است.

فرماندار آق قلا با بیان اینکه شدت این سیل به اندازه سیل اول فروردین نیست، خاطرنشان کرد: به ساکنان محلات حکیم آباد، تازه آباد، کل آباد و عیدگاه هشدار می دهیم و هشدارمان هم جدی است.

برچسب ها :

ناموجود