کد مطلب : 2137
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۵
- بازدید

آیت الله فاضل لنکرانی: سیاست فرزند کم زندگی بهتر سیاست اسرائیلی بود.

آیت الله فاضل لنکرانی: سیاست فرزند کم زندگی بهتر سیاست اسرائیلی بود.
وی با اشاره به اینکه از قبل پیروزی انقلاب یکی از سیاست‌های استعماری دشمن به تأخیر انداختن سن ازدواج بوده است، گفت: اکنون نیز این سیاست توسط دشمن دنبال می‌شود؛ همانطوری که فرزند کم زندگی بهتر سیاست اسرائیلی بود تا جمعیت مسلمانان کم شود. بالا بردن سن ازدواج هم از سیاست‌های دشمن بود که متأسفانه در این سیاست موفق هم شدند؛

Bildresultat för ‫اسرائیل‬‎ قانون–  رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با بیان اینکه هدف دشمن گرفتن دین مردم و متلاشی کردن خانواده‌ها است، گفت: برخی برنامه‌های رسانه ملی به این هدف دشمن کمک می‌کند.

به گزارش قانون به نقل از مهر، آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی ظهر شنبه در دیدار مدیرکل ورزش و جوانان استان قم در خصوص امر ازدواج جوانان اظهار کرد: خوشبختانه هم نظام جمهوری اسلامی و هم مسئولان نسبت به این موضوع توجه دارند و با توجه به اینکه فعالیت‌های صورت گرفته را کسی انکار نمی‌کند اما هنوز این‌ها کافی نیست.

وی با بیان اینکه تسهیلات برای ازدواج باید مضاعف شود، گفت: از اینکه در قم همه نهادها و مجموعه‌ها درگیر این موضوع شده‌اند بسیار ارزشمند است و باید ادامه داشته باشد و همه امکانات به کار گرفته شود تا نتیجه مساعد حاصل شود.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) افزود: اکنون آمار طلاق در کشور و حتی در قم آمار خوبی نیست البته باید توجه داشت که قم مهاجرین بسیاری دارد و این در بالا رفتن آمار تأثیر گذاشته است و باید برای آن فکری شود.

وی با اشاره به اینکه از قبل پیروزی انقلاب یکی از سیاست‌های استعماری دشمن به تأخیر انداختن سن ازدواج بوده است، گفت: اکنون نیز این سیاست توسط دشمن دنبال می‌شود؛ همانطوری که فرزند کم زندگی بهتر سیاست اسرائیلی بود تا جمعیت مسلمانان کم شود. بالا بردن سن ازدواج هم از سیاست‌های دشمن بود که متأسفانه در این سیاست موفق هم شدند.

آیت الله فاضل لنکرانی با بیان اینکه قداست ازدواج را خدشه‌دار کرده‌اند، گفت: امروز جوانان ما از ازدواج وحشت دارند و باید فکر شود که چگونه می‌شود با این موضوع مبارزه شود و سن ازدواج کاهش یابد.

وی با اشاره به اینکه صدا و سیما، رسانه‌ها، دولت و مجموعه نظام باید در نقطه مقابل هدف دشمن تلاش کنند، افزود: دشمن ترویج می‌کند که جوانان ازواج نکنند و ما باید راهکار ارائه دهیم که جوانان زود ازدواج کنند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم توضیح داد: هیچ نقطه عطفی مهم‌تر از ازدواج بعد از تولد وجود ندارد و هویت انسان را تشکیل می‌دهد که اگر انجام نشود مشکلاتی را در جامعه به وجود می‌آورد؛ دختر و پسر باید زود ازدواج کنند و این طور نیست که این قاعده به تناسب زمان، مکان و شرایط تغییر کند.

آیت الله فاضل لنکرانی با بیان اینکه باید ازدواج آسان فرهنگ‌سازی شود، بیان کرد: خوب است نشست‌هایی در این خصوص برگزار شود چرا که تا این فرهنگ عوض نشود هرچه قدر تسهیلات مالی و تشویقی بگذاریم فایده‌ای نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه دشمن روی این موضوع همواره کار می‌کند و هدفش گرفتن دین مردم و متلاشی کردن خانواده‌ها در ایران است، افزود: ما با اینکه از صدا و سیما نسبت به برخی برنامه‌های خوب تشکر می‌کنیم اما متأسفانه برنامه‌هایی هم پخش می‌شود که همین هدف دشمن را دنبال می‌کنند در حالی که رسانه باید دنبال تحکیم خانواده باشد اما گاهی احساس می‌کنیم در صدا و سیما افرادی برای تغییر فرهنگ و مقابله با دین نفوذ کرده‌اند.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) ادامه داد: طلاقی که عرش خدا را به لرزه درخواهد آورد قبحش ریخته شده و به آسانی دختر و پسر به اسم طلاق توافقی از هم جدا می‌شوند اما این‌ها مورد غضب خدا قرار می‌گیرند و رحمت خداوند به روی آن‌ها بسته می‌شود.

برچسب ها :

ناموجود