کد مطلب : 1127
تاریخ انتشار : شنبه 28 اکتبر 2017 - 14:17
- بازدید

مخالفت اروپا با استقلال کاتالونیا؛ مادرید دولت محلی را برکنار کرد

مخالفت اروپا با استقلال کاتالونیا؛ مادرید دولت محلی را برکنار کرد

رادیو زمانه :راخوی در پیام تلویزیونی خود جمعه‌شب، ۲۷ اکتبر / پنجم آبان گفت که انتخابات محلی جدید در کاتالونیا ۲۱ دسامبر برگزار خواهد شد. نخست‌وزیر اسپانیا چند ساعت پس از اعلام استقلال در پارلمان کاتالونیا سخن می‌گفت. دیروز پارلمان کاتالونیا در غیاب احزاب مخالف استقلال، با ۷۰ رأی موافق در برابر ۱۰ رأی مخالف

رادیو زمانه :راخوی در پیام تلویزیونی خود جمعه‌شب، ۲۷ اکتبر / پنجم آبان گفت که انتخابات محلی جدید در کاتالونیا ۲۱ دسامبر برگزار خواهد شد.

نخست‌وزیر اسپانیا چند ساعت پس از اعلام استقلال در پارلمان کاتالونیا سخن می‌گفت. دیروز پارلمان کاتالونیا در غیاب احزاب مخالف استقلال، با ۷۰ رأی موافق در برابر ۱۰ رأی مخالف به جداشدن از اسپانیا آری گفت.

ساعتی پس از آن نشست مجلس سنای اسپانیا به درخواست ماریانو راخوی برگزار شد و در آن ۲۱۴ نفر از نمایندگان سنا افزون بر برکناری دولت منطقه‌ای کاتالونیا، به برگزاری انتخابات جدید در این منطقه رأی دادند. ۴۷ نماینده مخالف این تصمیم بودند.

راخوی که در واکنش به رأی استقلال پارلمان محلی کاتالونیا وعده «بازگرداندن حاکمیت قانون» را داده بود، در پیام تلویزیونی خود گفت که «روز غمگینی برای اسپانیا است. ما فکر می‌کنیم گوش‌سپردن به شهروندان کاتالان، به همه آنها ضرورتی فوری دارد، تا اینکه بتوانند درباره آینده‌شان تصمیم بگیرند و هیچ‌کس نمی‌تواند از سوی آنها خارج از قانون عمل کند.»

او اعلام کرد که کارلس پوجدمون، رئیس حکومت محلی کاتالونیا و نیز رئیس پلیس این منطقه را اخراج می‌کند. به گفته راخوی، وزارتخانه‌های دولت مرکزی مادرید از این پس اداره منطقه کاتالونیا را برعهده خواهند داشت.

برچسب ها :

ناموجود