کد مطلب : 1051
تاریخ انتشار : شنبه 21 اکتبر 2017 - 12:29
- بازدید

زنان شجاع کرد عامل اصلی شکست داعش در شهر ارکا (سوریه)

زنان شجاع کرد عامل اصلی شکست داعش در شهر ارکا (سوریه)
مبارزان زن شجاع کرد کمک فراوانی به آزاد ساختن شهر ارکا (در سوریه) کردند که قابل تقدیر و تحسین است؛

زنان شجاع کرد عامل اصلی شکست داعش در شهر ارکا (سوریه)
برگرفته از: walla news
ترجمه از: راشل زرگریان
زنان مبارز و شجاع کرد که ضد دولت اسلامی (داعش) در سوریه ایستادند میگویند نه فقط برای آزادی خود بلکه برای رهائی زنان که تحت حکومت سازمان رنج بردند جنگیدند. داعش دختران و زنان را به عنوان اشیا جنسی نگاه میکند. در طول این هفته پس از اینکه سخنگوی نیروهای کرد اعلام کرد که به شهر ارکا تسلط یافتند زنان زیادی که در مبارزه شرکت کردند پیروزی خود را نسبت به سازمان داعش جشن گرفتند. سالها دولت اسلامی با ظلم و تعدی با شهروندان رفتار کردند. زنان مجبور بودند سرتا پا بدن خود را بپوشانند وحتی تعدادی دختران وزنان را بعنوان برده های جنسی به فروش رساندند.
زنان با شهامت کرد که در برابر این سازمان جنگیدند میگویند که دو هدف را دنبال کردند. هدف اصلی آنان آزاد کردن کردها از بار تصرف بود وهمچنین خلاص کردن زنان از ظلم وستم سخت که از آن بینهایت رنج بردند.

 

לוחמות כורדיות שסייעו לשחרר את א-רקה שבסוריה מידי דאעש, אוקטובר 2017 (צילום מסך , CNN)

شاندا آفرین (تصویر از cnn)

“شاندا آفرین” چهار سال است که در چهار چوب نیروهای کرد مقابل داعش می جنگد. به گفته وی رهبر حزب کارگر کرد (پ.ک.ک) عبداله اوچلان به آزادی زنان اهمیت فراوان میدهد. او بمدت طولانی به این موضوع متمرکز شده است. بنابراین ما برای آزادی زنان وبطورکلی بخاطر رها ساختن مردم از سرکوب ذهنی تلاش فراوان کردیم. شاندا اینها را به CNNگفت. او اضافه کرد مبارزه ما نه فقط علیه داعش بلکه ضد شوونیزم است. زنان در سرتاسر دنیا باید از خود مراقبت کنند و حتی از نظر ایدئولوزیک توسعه یابند.

 

לוחמות כורדיות שסייעו לשחרר את א-רקה שבסוריה מידי דאעש, אוקטובר 2017 (צילום מסך , CNN)

آبریم دیفرام (تصویر از CNN)
“آبریم دیفرام” نوجوان بود که در کنار ملت خود ایستاد و مبارزه کرد. او حالا ۲۰ ساله است وسه سال است که ضد داعش میجنگد. او بطور دائم بیاد دوستان خود میافتد که در میدان جنگ از دست داد. او میگوید: در سالهای اخیر متعهد تر شده است. این دختر جوان اظهار کرد ما در حال مبارزه برای آزاد کردن مردم تحت فشار و همچنین رها کردن عبداله اوچلان که در ترکیه زندانی است هستیم.

 

“والت رومین” ۲۵ ساله تحت نیروهای کرد یکسال و نیم است که در حال مبارزه است. او در چندین جنگ شرکت کرد وبزرگترین آن نبرد برای آزاد ساختن شهر ارکا بود. او میگوید: برای رها ساختن مردم کرد جنگیدم. من علیه بی عدالتی مبارزه کردم. مبارزان زن با شهامت کرد کمک فراوان به آزادی شهر ارکا کردند که قابل تقدیر و تحسین است.

 

לוחמות כורדיות שסייעו לשחרר את א-רקה שבסוריה מידי דאעש, אוקטובר 2017 (צילום מסך , CNN)

“سوزار دریک” مدت زمان بیشتری از زنان دیگر در میدان جنگ است. در شش سال گذشته او بخشی فعال در تلاشهای مردم خود برای دستیابی به آرمان های ملی بوده و از بار داعش آزاد شده است. او گفت: من علیه ستم های بزرگی که کشور ما و زنان ما را تهدید میکند مبارزه کردیم وادامه میدهیم. آزادی زنان به عنوان یک مسئله اصلی در جنگ مورد توجه قرار گرفته است و ما تا آخرین نفس مبارزه خواهیم کرد.
۲۱٫۱۰٫۲۰۱۷
هرنوع کپی و انتشار مطلب فقط با ذکر منبع و مترجم مجاز است.

برچسب ها :

ناموجود